דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
טלפון: 052-2342100

הודעות לתקשורת

 

 

 

 

הנהגת ההורים הארצית:

אנו מודים לח"כ יוסף טייב, יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ומבוגר אחראי שהקשיב

לרחשי ליבם של תלמידי התיכונים ומוריהם והורה על זימון ישיבה דחופה,

על רקע עיצומי ארגון המורים  והסכסוך עם משרדי החינוך והאוצר.

הציבור הישראלי זכאי לשמוע כיצד בחלוף שנתיים לא נחתם עדיין הסכם

העסקה חדש ומדוע נגזר על התלמידים לשלם את המחיר. 

הוועדה תתכנס בחמישי הקרוב, ה-28.03.24 במשכן הכנסת

אייל טל, דובר הנהגת ההורים הארצית 

 

 

 

מסירים את הכפפות:

הנהגת ההורים הארצית ומרכז מנור בפנייה ישירה ליועצות המשפטיות לממשלה

ולכנסת: "שר החינוך פועל בחוסר סמכות בעניין תקנות החינוך החדשות"

הפניה לייעוץ המשפטי של הכנסת ולממשלה הועברה גם ליו"ר ועדת החינוך במסגרת מיצוי הליכים לפני הגשת עתירה נגד התקנות; מירום שיף, יו"ר הנהגת ההורים הארצית: ברגע שהמדינה תעביר כספים שיתגברו את החינוך הפרטי – עלול להביא לקריסת החינוך הממלכתי-ציבורי"; ראש מרכז מנור, ד"ר מיכל טביביאן־מזרחי, ראש מרכז מנור מבית יוזמת המאה: "דווקא בשעה זו, לא יכול להיות שזרם חינוכי שלא פועל לפי מטרות החינוך הממלכתי הקבועות בחוק, ואינו מחויב לתוכנית לימודים, למדידה ולכללי מנהל תקין, ייהנה מיתרון תקציבי"

הנהגת ההורים הארצית, בשיתוף עם מרכז מנור מבית יוזמת המאה פנו בסוף השבוע ליועצת המשפטית לממשלה, ליועצת המשפטית של הכנסת וליו"ר ועדת החינוך בכנסת "בדרישה למנוע את המחטף שמבצע שר החינוך באמצעות תקנות חדשות שישנו לחלוטין את מבנה מערכת החינוך בישראל".

בהתאם למכתב, שהוגש על-ידי עו"ד אסף בנמלך ועוה"ד אורית לביא נשיאל ממשרד עוה"ד בן צור-קורב ושות', נדרשת ועדת החינוך ועו"ד שגית אפיק, היועצת המשפטית לכנסת, לעצור את קידום התקנות. הנהגת ההורים הארצית ומרכז מנור מציינים במכתב כי התקנות שמקדם השר יואב קיש במטרה להגדיל את תקצוב הרשתות הפרטיות באמצעות החלת תכנית אופק חדש, "...מותקנות בחוסר סמכות תוך הסתמכות על תשתית עובדתית לקויה ויגרמו לשינוי אופייה של מערכת החינוך הישראלית". בנוסף, לדבריהם, התקנות החדשות מגדילות את היתרונות שיש לחינוך פרטי על פני חינוך ציבורי וזאת בניגוד לעמדתם של גורמי מקצוע.   

מירום שיף, יו"ר הנהגת ההורים הארצית: "התקנות מסוכנות ויגרמו לפגיעה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. ברגע שהמדינה תעביר כספים שיתגברו את החינוך הפרטי — עלול להביא לקריסת החינוך הממלכתי ציבורי. מבחינתנו כהנהגת ההורים הארצית זה לא יכול לקרות. לא יכול להיות שבגלל הסכמים קואליציוניים ייפגע החינוך הממלכתי־ציבורי, שהוא התשתית של מדינת ישראל לחברה טובה יותר".

ד"ר מיכל טביביאן־מזרחי, ראש מרכז מנור מבית יוזמת המאה: "חייבים להילחם על אופייה של מערכת החינוך הממלכתית והציבורית. חוק חינוך ממלכתי מ-1953 הניח את היסודות לחברה הישראלית באמצעות הקמת מערכת חינוך ציבורית וממלכתית שאינה פוליטית במטרותיה וערכיה. הכלל 'עומק התקצוב כעומק הממלכתיות' חייב להישמר. הנושא הוא לא תקציבים לחברה החרדית אלא אופייה של מערכת החינוך ושינוי האיזון לטובת המערכת הפרטית על חשבון הציבורית. דווקא בשעה זו, לא יכול להיות שזרם חינוכי שלא פועל לפי מטרות החינוך הממלכתי הקבועות בחוק, ואינו מחויב לתוכנית לימודים, למדידה ולכללי מנהל תקין, ייהנה מיתרון תקציבי על פני האחרים".

לפרטים נוספים, אייל טל דובר הנהגת ההורים הארצית, 054-2487497

יותם זיו, יח"צ מכון מנור ויוזמת המאה, 0523634420

 

 

 

הנהגת ההורים הארצית: 

הנהגת ההורים הארצית פנתה בסופ״ש לשר האוצר בצלאל סמוטריץ ולמנכ״ל המשרד עו״ד שלומי הייזלר בבקשה לקבל לידיה את שמות סוכנויות הנסיעות, המפעילות תחת מכרז את מסעות פולין בבתי הספר התיכוניים, ושקיבלו מענקים מקרן הפיצויים ברשות המיסים בעקבות המלחמה - בכדי לתבוע מהן את השבת כספי ההורים ששילמו על המסע. 

הרקע לפניית הנהגת ההורים הארצית הינו תלונות רבות מצד הורים, מהם נגבו דמי ביטול על המסעות שלא יצאו לפועל שלא באשמת ההורים או בתי הספר, (על אף העובדה שסוכנויות הנסיעות פוצו על ידי המדינה). 

״הדבר מהווה עשיית עושר ולא במשפט על גב התלמידים וההורים, אשר חווים חסרון כיס ולא מקבלים דבר. מצבם הכלכלי של רוב הוריי ישראל הורע עד מאוד בחודשים האחרונים וסך של 400 ש״ח אינם בטלים בשישים עבור משפחות רבות״, נכתב בפניית הנהגת ההורים הארצית. 

מצ״ב המכתב המלא